مدیرعامل تامین اجتماعی: ایران توانمندی زیادی برای جذب گردشگر پزشکی دارد
محمدتقی نوربخش' شامگاه سه شنبه 17 مرداد در همایش تخصصی ساماندهی و آغاز عملیات اجرایی طرحگردشگری پزشکی تامین اجتماعی که با حضور نمایندگان 32 کشور خارجی در محل هتل هما برگزار شد، افزود: سطح پزشکی در ایران بالا است و می تواند همپای کشورهای پیشرفته خدمات پزشکی با کیفیت ارائه دهد.
وی با اشاره به تشکیل مجموعه هگتا (هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی) گفت: خوشبختانه در زمینه تامین محل اقامت برای بیماران و خانواده های همراه آنها مشکلی وجود ندارد زیرا هگتا می تواند پاسخگوی نیازهای گردشگران پزشکی باشد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: همچنین خدمات ریلی رجا در اختیار گردشگران سلامت است و همه امکانات با هم افزایی می توانند کیفیت خدمات را ارتقا دهند.
وی با بیان اینکه همه خدمات در یک پکیج می تواند به بیماران گردشگر که برای درمان به ایران می آیند، ارائه شود، گفت: ارائه امکانات یاد شده برای رقابت با بخش خصوصی نیست، بلکه در صددیم بخش خصوصی را در این عرصه فعال کنیم که می توان موجب سرمایه گذاری در کشور بشود.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد برگزاری این همایش آغاز خوبی برای جذب گردشگر پزشکی در کشور باشد.

**17 بیمارستان در خدمت گردشگری پزشکی 
«ابراهیم لاریجانی» مدیر عامل شرکت خدماتی گردشگری تامین نیز در این همایش گفت: برای اجرای طرح گردشگری پزشکی سازمان تامین اجتماعی ،17 بیمارستان و 200 پزشک در 15 استان کشور در اختیار اجرای طرح قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه گردشگری سلامت از چهار زیر مجموعه پزشکی،درمانی، تندرستی و پیشگیرانه تشکیل شده است، افزود: موضوع این است که ما کدام بخش را می خواهیم توسعه دهیم.
لاریجانی گفت: اگر فقط به دنبال گردشگر باشیم، به واقع دیدگاه به غرب است. این گونه گردشگرها فقط چهار ماه می توانند از شرایط آب و هوایی ایران بهره مند شوند، در حالیکه توریست درمانی می تواند در همه فصول ادامه داشته باشد.
وی گفت: در توریست پزشکی دیگر نیاز به هتل های چند ستاره نداریم و همه استان های کشور می توانند در این حوزه وارد شوند.
به گفته لاریجانی،در گردشگری سلامت زیر ساخت ها آماده است و نیاز به سرمایه گذاری مجدد نداریم.
وی در خصوص اینکه آیا مداخله سازمان تامین اجتماعی در موضوع گردشگری پزشکی تهدیدی برای بخش خصوصی محسوب می شود، توضیح داد: در این طرح از بیمارستان های خصوصی هم که می توانند خدمات پزشکی به گزدشگران خارجی ارائه دهند، یاری گرفته می شود و هر یک از فعالان پزشکی می توانند در این طرح قرار بگیرند.
 ایران ظرفیت پذیرش سالانه یک میلیون گردشگر پزشکی را دارد و این در حالی است که سرانه هر گردشگر 400 تا 500 دلار خواهد بود.
اقتصاد ایران در آینده باید بر دو موضوع مهم صنعت گردشگری و صنعت فناوری اطلاعات تاکید کند.اینها مهمترین بسترهایی هستند که می توانند اشتغال ایجاد کنند، درآمد کشور را افزایش دهند و بیکاری را در کشور ریشه کن کنند و تردیدی نیست اگر این دو بستر در کشور جدی گرفته شود این امید وجود دارد که در ریل تدبیر و توسعه قرار گرفته ایم.
   1396/8/15 11:20


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )