رونمایی از طرح راهنمای سفر
رونمایی از طرح راهنمای سفر

در سومین روز از دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، از طرح و دفترچه راهنمای سفر که به همت هلدینگ گردشگری تهیه شده در سالن 38 محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ گردشگری، دکتر ابراهیم بای سلامی-مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین (هگتا) مجری طرح تهیه دفترچه راهنمای سفر، در گشایش مراسم رونمایی از این طرح ، گفت: این طرح پس از برگزاری جلسات مختلف با حضور کارشناسان و متخصصان داخلی حوزه های مختلف گردشگری و همکاری و تعامل دستگاه ها و حوزه های مرتبط با صنعت توریسم برای نخستین بار در ایران تهیه و در دسترس گردشگران داخلی و خارجی قرار می  گیرد.
مدیرعامل هگتا در ادامه ی این مراسم با اشاره به تلاش های صورت گرفته در زمینه ی تهیه راهنمای سفر افزود: این دفترچه حاوی 32 نکته مهم و به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در حوزه های مختلف گردشگری بوده که در آن اطلاعات جامع و کامل در خصوص دانش، ارتباط و سفر به ایران و مجموعه نکاتی که یک گردشگر باید از آنها اگاهی داشته باشد و بتواند سفری راحت و آسان به ایران داشته باشد جمع آوری شده و امروز رونمایی می شود.

ابراهیم بای سلامی در بخش دیگری از صحبت هایش ضمن تشکر و قدردانی از تلاش ها و همکاری مناسب دست اندرکاران، کارشناسان و دستگاه های مختلف در امر تهیه دفترچه توصیه های سفر ، اعلام کرد: این دفترچه شامل نکته نظرات 18 دستگاه مرتبط با گردشگری بوده که براساس مطالعات ملی و بین المللی انجام شده و اظهار امیدواری کرد؛ که با کمک و حمایت وزارت خارجه و سفارتخانه های ایران در اقصی نقاط جهان در اسرع وقت در کشورهای مختلف جهان توزیع و در دسترس گردشگران خارجی گیرد.
مجری طرح تهیه دفترچه توصیه های سفر با خواندن شعری از شاعر پرآوازه ایران سعدی شیرازی- یادآور شد، ملت بزرگ ایران از دیرباز به ملتی مهمان نواز با اخلاق، رفتار و گفتار نیک شهره بوده و همیشه با آغوش باز از مهمانان خود استقبال کرده اند.
وی افزود: یکی از ویژگی های ملت های بزرگ این است که موجبات تسهیل سفر و تکریم مسافران را فراهم می آورند و بدون شک ایران از قدیم چنین بوده است. وی با اشاره به امنیت، آرامش و ثبات بالای ایران، از همگان بویژه گردشگران خارجی دعوت کرد تا برای بازدید از ایران و دیدن میراث فرهنگی غنی آن به این کشور سفر کنند.
گفتنی است در پایان این مراسم مدیرعامل هگتا با دعوت از سلحشور و نادری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی- دکتر قشقاوی، معاون وزیر خارجه- سعیدی، مدیرعامل سازمان کشتیرانی- رحمانی موحد، معاون سازمان میراث فرهنگی و عیسی امیدوار -معروف ترین چهره ی حوزه جهانگردی و گردشگری ایران و جهان- از طرح دفترچه راهنمای سفر ایران رونمایی کردند.

 


   1395/11/20 13:05


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )