مصاحبه هتل نیوز با دکتر ابراهیمبای سلامی مدیرعامل هگتا
بخشی از صحبت های دکتر ابراهیمبای سلامی
صد هتل صد کسب و کار بر اساس آخرین مطالعات ملی و بین المللی انجام شد. تنها طرحی است که که راجع به صنعت گردشگری به شکل خیلی وسیع در کشور ارائه شده و دارای مانیفیست و بیانیه مشخص است که در چهل آگزیوم و ماده از سر تا ذیل طرح تعریف شده است. یعنی شیوه های سرمایه گذاری و شیوه های مشارکت و تعریف پروژه های مشترک و همچنین مقاصد اصلی و اهداف طرح و زمینه تاریخی طرح که کاملا  ایرانی است ارائه شده است امروز در دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. 
شرکت های بین المللی و برندهای هتل داری جهان از این طرح استقبال کرده ند . شرکت های سرمایه گذاری دنیا پیشنهادهایی از 200 میلیون دلار تا 2 میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری در این طرح ارائه کرده اند که ما وارد گفت و گوی وسیعی با این شرکت ها هم در کشورهای اروپایی و هم کشورهای شرقی شده ایم .
این طرح اساسا به دنبال مقاصد گردشگری ایران است و به دنبال ایجاد عدالت اجتماعی و آمایش سرزمین و توسعه صادرات به معنی واقعی در ایجاد یک شبکه منظم و گسترده ملی از زنجیره های هتل داری با استفاده از آخرین استانداردها است.
این طرح در 100 پروژه ارائه شده که برای انتخاب این صد پروژه 174 پروژه در ورژن فارسی در سال 95 ارائه شده و الان 237 طرح در ورژن انگلیسی در حال معرفی است. برخی از این پروژه ها توسط شرکت های بین المللی و برجسته مثل وینسی - بوئینگ - اکور - مارتینون - بریر انتخاب شدند و در حال مذاکره هستیم و خیلی از اینها را در حال گرفتن جواز و صدور پروانه هستیم و طرح با این استقبال و گستردگی به کشور ارائه شده است.
سازمان سرمایه گذاری خارجی کشور هم از طرح اعلام حمایت کرده که ان شاالله به زودی صرف چند هفته آینده ورژن انگلیسی طرح هم منتشر خواهد شد.
ما به آن پروژه هایی که به هگتا مربوط می شده بیشتر در زمینه های هتل هما هست مثل هتل همای مشهد 1و2و3 و در شهرهای بزرگی مثل شیراز - همدان - قزوین - یزد پروژه را تعریف کردیم و سرمایه گذاران وارد مذاکره شده اند که در حال طراحی هستند.
 
 
   1396/11/8 16:57


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )