هتل همای مشهد بعد از ۱۵ سال افتتاح می شود

ابراهیم بای سلامی در نشست خبری که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد، با اشاره به اقدامات اثربخش و مهم این هلدینگ نوپا خبر از افتتاح هتل همای مشهد یک در روزهای آتی داد و گفت: افتتاح خط راه آهن مشهد همدان و هتل همای مشهد یک در هفته تامین اجتماعی از دستاوردهای مهم حوزه حمل و نقل و گردشگری است که این رویدادها ثمره همدلی و رویکردهای جدید این هلدینگ است.

به گزارش تامین ۲۴، وی ادامه داد: هتل همای مشهد یک  پس از 15 سال راکد و غیرفعال بودن، از یکسال و نیم گذشته بازسازی و تجهیز آن طبق استانداردهای بین المللی هتلداری آغاز شد و در هفته آینده با حضور مسوولان ارشد سازمان تامین اجتماعی و هگتا رسما فعالیت خود را از سرمی گیرد و همزمانی آن با افتتاح خط راه آهن مشهد همدان فرصت خدمت رسانی دوچندان  به هموطنان  و زایران فراهم می شود.

مدیرعامل هگتا با مرور استراتژی های هلدینگ تاکید کرد: پس از تشکیل و تدوین استراتژی های هلدینگ  پروژه هایی تعریف شد، تولید واگن در اولویت قرار گرفت. انعقاد قرارداد تولید  120 واگن  توسط شرکت های داخلی در همین راستا بود که تا پایان سال 95، تعداد 53 واگن تولید و وارد حمل و نقل ریلی کشور شد.

بای سلامی پیشنهاد درخواست  تولید 250 واگن جدید با مشارکت شرکت های بین المللی و شرکت های داخلی و تامین 100 واگن خاص و بازسازی و نوسازی واگن های فرسوده را از دیگر پروژه های اصلی هگتا به منظور ایجاد تحول در صنعت حمل و نقل ریلی ، توسعه صنعت گردشگری دانست. به گفته وي، ثمره این رویکرد اقتصادی هگتا به تعالی فرهنگ و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی در جهان کمک دو چندان خواهد کرد.

مدیرعامل هگتا با یادآوری طرح «صد هتل، صد کسب و کار » در مهر ماه سال 95 گفت: کشور به بیش از 770 هتل نیاز دارد  که با توجه به کمبود اقامتگاه ها و هتل ها در ایران  ایده و اجرای طرح  «صد هتل، صد کسب و کار» در دستور کار قرار گرفت و سازمان تامین اجتماعی، میراث فرهنگی و گردشگردی در قالب این طرح 170 پروژه سرمایه گذاری ساخت و مشارکت در ساخت هتل و اقامتگاه ها را معرفی کردند که با استقبال بی نظیر و غیرقابل پیش بینی سرمایه گذاران داخلی و خارجی روبرو  شد. در صورت  رفع موانع موجود از جمله  موانع قانونی فرایند صدور پروانه ساخت از سوی شهرداری و موانع حقوقی و قانونی سرمایه گذاری خارجی در کشور، شاهد به بارنشینی این طرح در صنعت گردشگری کشور خواهیم بود.

وی گسترش صنعت گردشگری را نیازمند اطلاع رسانی و برجسته سازی این موضوع در رسانه ها، افکار عمومی و دستگاه های دولتی دانست و گفت: اگر صنعت گردشگری توسعه یابد سهم این صنعت در مقابله با چالش های جدی پیش رو کشور از جمله  بیکاری، توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و بحران آب پررنگ و ملموس تر می شود.

بای سلامی با تاکید بر اینکه هگتا خواهر کوچک شستاست، یادآور شد: هگتا به عنوان بزرگترین شرکت فعال در حوزه گردشگری و با هدف کسب درآمد و افزایش منابع سازمان و ذی نفعان  امید دارد که بتواند در آینده ای نزدیک به پشتوانه شرکت های زیر مجموعه گروه هتل های هما، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، هتل های ایران گردی - جهانگردی، آبادگران، رفاه گستر تامین اجتماعی  و دهکده ساحلی انزلی شاهد نقشی برجسته و پررنگ در توسعه صنعت گردشگری، ساخت مراکز تفریحی و اقامتی، گسترش حمل و نقل ریلی و نیز خدمت رسانی به ذی نفعان سازمان تامین اجتماعی  و صندوق بازنشستگی کشوری داشته باشد.

نشست خبری مدیرعامل هگتا در سومین روز هفته تامین اجتماعی _۲۱ تیرماه ماه_ در ساختمان هلدینگ گردشگری رفاه و تامین اجتماعی برگزار شد. 

   1396/4/26 10:20


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
4.6/10 (تعداد آرا 7 نفر )